Lif Modelleri Lif Örnekleri Elbezi Örgüleri

By | 13 Nisan 2010

Lif , lif örnekleri , yeni tarifler, hamam takımı örgüsü ,banyo örgüsü, banyo da kullanılan örgü çeşitleri
Gülten teyzeden aldığım yeni lif modeli

Zincir çekilir belirli bir noktaya 3 trabzan 2 zincir aynı noktaya 3 trabzan şekline yapılır. İkinci sırada her trabzanın arkasından trabzan yapılarak 6 trabzan aynı anda çekilerek birleştirilir. 5 zincir çekip araya batılıp bu şekilde devan edilir.

Aşağıdaki lifin yapılışı yıldız örgü gibi 2 çekilerek yapılıyor başlangıcı 5 zincir çekip 5 tane dolgu yapılıyor her araya 3 dolgu yapılıyor 3. sırada ise başlangıç yerine gözeneğe 2 dolgu yapılıyor sonraki gözeneklere birer dolgu yapılıyor aralara bir zincir çekiliyor. İki dolgu yapılan yerde ise iki zincir çekiliyor. Her sırada başlangıç yerine iki dolgu yapılarak model büyütülüyor. Zincir görünen yerin sayısı 5 zincir. Dolgulara fıstık örgüsüde denilebilir.
Fıstık Örgüsü: Aynı deliğe 3 defa çekerek yapılır. 1 çek 2 çek 3 çek sonra üçünü bir al. Çekmeler yıldız örgüdeki gibi uzun olmayacak.

lif, lif örnekleri, lif modelleri, örgü lif, lifli, lifler, lif nedir, örgü modelleri, lif yapılışı, banyo lifleri, örgüler lif örnekleri banyo takımı banyo örgüsü kese sabunluk hamam takımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.